Právě se nacházíte:

Králický Sněžník

Doporučené programy

Ze sjezdovky k památkám
Zdá se vám celodenní pobyt na svahu nebo v bílé stopě přeci jenom trochu vyčerpávající? Potom vám můžeme nabídnout v našich krajích zatím zcela ojedinělou věc, relaxaci při speciálních prohlídkách významných králických památek a zajímavostí. Začít můžete například v podzemí – prohlídkou dělostřelecké tvrze Hůrka, která představuje nejdokončenější stavbu králického pevnostního systému s rozsáhlým labyrintem podzemních chodeb a sálů zanořených hluboko ve skalním horském masivu. Po celou zimu je veřejnosti přístupné i centrum Králické pevnostní oblasti – Vojenské muzeum Králíky. A pokud jste spíše romantické povahy nebo máte rádi tajemná místa, určitě doporučujeme absolvovat některou z nočních prohlídek kláštera v poutním areálu na Hoře Matky Boží. Tím by regenerace sil mohla skončit, takže pak zase rychle zpátky na svah!

Dar přítele Harracha aneb Kloužeme Králickem na běžkách
Vyzkoušejte si upravované běžecké trasy v krásné přírodě, kde si přijdou na své jak bruslaři, tak klasici. Snadná dostupnost, čisté prostředí a příznivé profily tras bez velkých převýšení jsou hlavními přednostmi lyžařských běžeckých areálů na Suchém vrchu a Bukové hoře, kolem Jeřábu a na Dolní Moravě.
1. den příjezd do Králík, ubytování, prohlídka historického centra Králík, možnost návštěvy Městského muzea
2. den Běžecký lyžařský areál Suchý vrch - Buková hora, nástupní místo: parkoviště Červenovodské sedlo (příjezd autem), modrý okruh kolem Bukové hory, přejezd k Suchému vrchu - možnost vystoupení na rozhlednu (víkendy), návrat na parkoviště, odjezd Králíky.
3. den Běžecký lyžařský areál Jeřáb, nástupní místa: Králíky, Dolní Hedeč (doprava autem ke klášteru), Šanov (autem), po upravovaných stopách kolem Jeřábu na Svatou Trojici (kaple) a Severomoravskou chatu, občerstvení, návrat do nástupního místa - možnost vystoupení na rozhlednu na vrchu Val (nástupní místo Králíky).
4. den Upravované lyžařské stopy Dolní Morava, nástupní místa: Dolní Morava (parkoviště Na konečné) - žlutý okruh, Horní Morava (parkoviště Pod Klepáčem), horní stanice lanovky v skiareálu Větrný vrch - červený okruh, po návratu odjezd.

Na sněžnicích přes Sněžník
Láká Vás jedinečný zážitek v drsných horách? Můžete očekávat prudká stoupání v hlubokém sněhu a silný vítr na vrcholu Sněžníku, který je se svými 1423 m n. m. třetím nejvyšším pohořím České republiky, ale i pocity absolutního souznění s okolní úchvatnou přírodou. Během dvou dnů vyjdete z Dolní Moravy a po překonání vrcholu se druhý den vrátíte nazpět. Program je určen pro ty, kteří si chtějí sáhnout na hranici svých možností.
1. den příjezd do Dolní Moravy, ubytování
2. den Dolní Morava, hřeben Slamník, Podbělka, Sušina, Stříbrnické sedlo, Pramen Moravy, vrchol Králického Sněžníku, Schronisko Pod Sněžníkem, ubytování.
3. den Schronisko Pod Sněžníkem, Polsko, hřeben Malý Sněžník, Klepáč, Dolní Morava, odjezd.

Elefant Ski & Telemark Retro
Elefant Ski & Telemark Retro aneb vyvrcholení lyžařské sezóny. Slavnostní stylové zakončení lyžařské sezóny na Dolní Moravě. Po závodě v obřím slalomu následuje telemark retro závod s kostýmy a ski ze 30. let. Nechybí ani chutné občerstvení v podobě grilovaného čuníka. Živá hudba přímo na svahu.

Akce

<< duben / 2021 >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Nezapomeňte navštívit

Webkamery

Vyzkoušejte

„Projekt Rozšíření portálu turistické oblasti Králický Sněžník – Snieznik, I.etapa je
spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Glacensis“

Informační centrum turistické oblasti Králický Sněžník - Evropský dům, Dlouhá 353, 561 69 Králíky, tel.: +420 465 323 150, e-mail: info@kralickysneznik.net, www.kralickysneznik.net