Červenovodské muzeum paměti a přírodyČervenovodské muzeum paměti a přírody

Samotná expozice muzea kombinuje dvě tematické oblasti – místní historii a přírodní krásy. Představuje tváře lidí, kteří v obci Červená Voda žili a působili. Připomíná tak předchůdce, kteří tuto obec spoluvytvářeli a tvořili její současný charakter. Fotografie svých předků, babiček, dědečků, prababiček i pradědečků poskytli pro novou expozici také místní občané. Sbírka fotografií se i nadále ve spolupráci s místními obyvateli rozrůstá.

Součástí expozice jsou mimo jiné i projekce z projektu Paměti národa, na jejichž vzniku a realizaci rozhovorů s místními pamětníky se aktivně podíleli žáci základní školy v Červené Vodě.

Pro ty, které historie sama o sobě neoslovuje, nabízí muzeum také svou druhou kapitolu, kterou je místní nádherná příroda. Naučná forma nové expozice s výraznými robustními prvky celého vybavení je doplněna o celou řadu multimediálních prvků, ve kterých si najdou své jak děti, tak dospělí. Pro děti jsou mimo jiné připraveny také interaktivní hry na multimediálním zařízení.

Svým vybavením je prostor připraven také pro realizaci dalších expozic, výstav, přednášek, workshopů nebo představení. Prostor tak má potenciál zaujmout nejen projíždějící turisty, ale bude skvěle a hlavně opakovaně sloužit i místním obyvatelům.

Přijďte do nového Červenovodského muzea paměti a přírody nahlédnout i vy. Muzeum najdete v centru obce, v rekonstruované budově bývalého kina, v komunitním centru v Červené Vodě"
 

Místa v okolí

 
(235m)
Sportovní hala Červená voda
 
(1.6km)
Rozhledna Křížová hora
 
(1.9km)
Ski areál Šanov
 
(3.7km)
Nabíjecí stanice pro elektromobily P4
 
(3.7km)
Parkoviště P3
 
(3.7km)
Parkoviště P4
 
(3.7km)
Dětské hřiště
 
(3.7km)
Parkoviště P1

Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma
Vytvořila společnost