ZážitkyChcete obnovit síly a cítit se jako znovuzrození? Pak vám můžeme doporučit aktivní dovolenou v kraji pod Králickým Sněžníkem. Kvalitou prostředí se tento kout naší země řadí k těm nejčistším, takže budete-li tady zhluboka dýchat, uděláte pro své zdraví a pohodu určitě víc, než když se budete potit doma v posilovně nebo běhat v městském parku. Pod Králickým Sněžníkem najdete mnoho zajímavých turistických cílů a krásných míst, která stojí za to navštívit. Horský terén masivu Králického Sněžníku přímo vybízí k provozování některých adrenalinových sportů. Místní svahy a sportovní střediska nabízejí paragliding, horolezectví, crossové tratě nebo horské koloběžky.Horský resort Dolní Morava

Horský resort zaměřený na rodiny s dětmi, přístupný celoročně. Najdete zde Stezku v oblacích, nejdelší bobovou dráhu v Česku, několik dětských zábavních parků, obřího Mamuta, adrenalin park, trail park. V zimních měsících si můžete zde zalyžovat na 8 sjezdovkách všech stupňů obtížnosti v délce 10,4 km.


Horský resort Buková hora

Lyžařské středisko SKIPARK Červená Voda je vybudováno pod Bukovou horou v Orlických horách. Klientovi nabízí zázemí evropské úrovně, vyhřívanou s bubble krytem 4-sedačkovou lanovou dráhu, snowpark a fun zone, restauraci a parkoviště pro 400 osobních aut. Na vrcholu Bukové hory jsou upravovány běžecké trasy v celkové délce přes 50 km. V letních měsících nabízí zábavu jako jsou horské káry, disc golf, koloběžky, elektrokola a novou zónu pumptracku.
Horský areál Kraličák

Na úpatí masivu Králického Sněžníku, v údolí i na kopcích se rozprostírá areál Kraličák. Vznikl spojením dvou horských středisek ve Stříbrnicích a Hynčicích pod Sušinou. Místo, kde lze trávit volný čas v přírodě, sportem i odpočinkem na čerstvém vzduchu. V létě možnost půjčení paddleboardů, v zimní období nabídne lyžařům a snowboardistům 11 kilometrů sjezdovek bez přejezdů.


Ski Kunčice

Skiareál Kunčice patří mezi areály s nejdelší historií
v Králickém Sněžníku. Ročně přivítá tisíce lyžařů, běžkařů, freestylistů a snowboardistů. V areálu najdete zázemí pro celou rodinu, kde na děti čeká hřiště s lanovou pyramidou, houpačkami, skluzavkami a trampolínou. Kunčice leží mezi Králickým Sněžníkem a Hrubým Jeseníkem, jsou obklopené krásnou divokou přírodou, která stojí za vidění. Okolní hory vybízí k turistice, cyklistice, výletům a objevování bunkrů. 
SKI Areál Paprsek

Paprsek je jedno z nejkrásnějších míst staroměstské kotliny na jížním úbočí Rychlebských hor v nadmořské výšce 1022 m.n.m. V zimě zde najdeme tři sjezdové tratě o délkách 1 000 - 1 300 m s největším Snow-parkem v České republice, lyžařskou školou i školičkou, půjčovnou lyží a snowboardů. Pro běžkaře je v okolí upraveno přes 70 km běžeckých tratí. V létě je Paprsek křižovatkou turistických i cyklistických cest propojených na Polsko.


Zážitky v okolí Králického Sněžníku


Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma
Vytvořila společnost