SKI Areál PaprsekSki areál Paprsek se nachází v nadmořské výšce 1022 m, kde byla postavena chata zvaná Slezský Dům v roce 1932 za pouhé čtyři měsíce Moravsko-Slezským Spolkem. Později byla chata přestavěna na horský hotel Paprsek, který má celoroční provoz včetně restaurace a nabízí bohatý sportovní zimní i letní program. V zimě ski areál nabízí tři sjezdové tratě. V okolí jsou několikrát týdně rolbou upravené běžecké tratě, včetně lyžařských stop na polském území. V prostředí horského hotelu Paprsek se nachází první škola běžeckého lyžování v Jeseníkách "běhej jeseníky". Zde je výchozí bod běžeckých tras s velmi příznivou nadmořskou výškou, zaručující velmi dobré lyžařské podmínky od ledna prakticky až do Velikonoc. Paprsek v létě

Paprsek je oblíbeným místem turistů, kde vede spousta turistických tras pro pěší i cyklisty. Vydat se tak můžete na nově postavenou Dalimilovu rozhlednu. Pro turisty hotel Paprsek nabízí ubytování v 2-5 lůžkových pokojích a restauraci s panoramatickou terasou propojenou na louku s kapličkou. V okolí horské chaty je dětem k dispozici dětské hřiště s trampolínou. 


Lyžařský areál

Ski areál Paprsek je moderní areál pro zimní sportovní vyžití všech věkových kategorií. Pro všechny nadšence zimních radovánek je připraveno zázemí lyžařské školy, půjčovny a servisu. Ve škole na vás čeká profesionální tým instruktorů, kteří Vám snadno a rychle vysvětlí a předvedou základy lyžování a snowboardingu. U spodní stanice lanovky najdeme chatu Vindošku se stylovou restaurací a samooblužným prodejem, která je v provozu pouze v zimních měsících. 
Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma
Vytvořila společnost