Horský areál KraličákDalších 10 sjezdovek nabídne SKI AREÁL Kraličák. Ski areál vznikl propojením Skiareálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice. Na Kraličáku najdete sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů a snowboardistů – od dětské loučky až po černou. Díky jejich orientaci na všechny světové strany můžete při správném výběru celý den lyžovat na sluníčku, nebo podle počasí volit různou tvrdost sněhu. Jedenáctá minisjezdovka je určena pro ty nejmenší. Má vlastní osvětlení, zasněžování, 40 m dlouhé dětské lano, zvířecí postavy, slalomové branky a další atrakce. Všechny lyžařské vleky prošly v roce 2011/2012 kompletní inovací a seřízením, takže mají mnohem vyšší kapacitu přepravy.

Na vrcholu kopce Štvanice můžete navštívit dřevěnou vyhlídkovou věž vysokou 35m, která je osvětlená a přístupná celoročně s možností zakoupení turistické známky v Hynčicích v penzionu Kraličák nebo ve Stříbrnicích na pokladně Ski areálu Kraličák.
Areál Kraličák je ideální pro všechny, kteří chtějí svůj čas trávit odpočinkem v přírodě nebo aktivní dovolenou.Rekreační areál Kraličák

Nabízí turistům ubytování v penzionu Kraličák v nadmořské výšce 800m n.m. s výhledem do okolí nebo v chatě Erlina, která je vhodná zejména pro větší skupiny jako školy, školky, firmy. Od tud je možné poznat okolní krajinu např. vyjíďkou na koni, na kole, koloběžce či pěšky. V okolí se nachází stezky pro děti jako je lesopark či pohádková stezka nebo stezka vojenským opevněním, která Vás provede po trase s 13 informačními tabulemi. Pro milovníky vodních aktivit je zde možnost paddleboardu či rybaření na Kraličáku. 


Lyžařský areál

Díky spojení dvou lyžařských tředisek Stříbrnice a Hynčice pod Sušinou nabídne areál 11 kilometrů sjezdovek bez přejezdů různých obtížností. Resort je vybaven moderním systémem a je tak schopný zajistit ideální sněhové podmínky. Vyhřívaná šesti sedačková lanovka s bublinou zajistí lyžařům pohodlnou přepravu. Najdete zde dětský park, který je ohraničený a bezpečný se spoustou atrakcí a pojezdovými pásy. Na své si přijdou i snowboardisté, pro které je zde nově otevřena snowboard crossová dráha.  Pro běžkaře je zde běžkařské centrum s možností servisu a zapůjčení vybavení. V oblasti Králického Sněžníku vedou upravené několikakilometrové běžecké trasy. Na své si přijdou i milovníci skialpinismu nebo ti kteří by rádi vyzkoušeli chůzi na sněžnicích.
Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma
Vytvořila společnost