Horský resort Dolní MoravaHorský resort Dolní Morava nabízí hory zážitků, spoustu atrakcí pro děti i dospělé. Vyberte si ubytování ve Wellness hotelu Vista, v penzionu nebo na horské chatě. Můžete zde navštívit Stezku v oblacích, která je přistupná jak v létě tak i v zimě, stejně tak Mamutí horskou bobovou dráhu, nejdelší v Česku. V zimě si zalyžujete na 8 sjezdovkách různé obtížnosti, milovníci snowboardu si mohou užít Fun Trail, Cross Trail či Jump Trail, samozřejmostí je i dětský skipark Amálka. 

V létě tu na děti čeká Obří Mamut s tobogánem, kterého najdete v zážitkovém parku a v pískovém světě se můžete pustit do archeologických vykopávek z doby lovců mamutů. Pro nadšence adrenalinu jsou zde nachystané trailové tratě.Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most pro pěší na světě najdete v horském resortu Dolní Morava. Nenechte si ujít jedinečný zážitek, kdy se ocitnete 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Visutý most dlouhý 721 metrů vede přes majestátní údolí Mlýnského potoka na druhý horský hřeben Chlum. Trasa přes visutý most je jednosměrná, po výstupu z mostu návštěvníci pokračují příjemnou procházkou po zpevněné lesní cestě naučnou stezkou "Most času" s propojenou hrou s prvky rozšířené reality.


Mamutí horská dráha

Navštivte nejdelší dráhu v Česku a druhou nejdelší v Evropě. Čeká vás adrenalinová jízda v délce 3 kilometry lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýšení 364 metrů projedete 25 bleskurychlých zatáček, dvojitou 360° zatáčku 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na 4 parádních jumpech nad lesními cestami. Dosáhnete rychlosti až 50 km/h, a to už je pořádná jízda.
Stezka v oblacích

Vydejte se na Stezku v oblacích, která se nachází ve výšce 1 116 m n.m. a zažijte tak dechberoucí výhledy na celý masiv
Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy i na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Pro milovníky adrenalinu je na Stezce několik atrakcí jako odpočinková síť tzv. "kapka", 100 metrů dlouhý tobogán nebo rukáv, který je tvořen hustou sítí.


Trail park

Nabízí sjezd na horském kole různých obtížností. Traily jsou rozděleny podle náročnosti sjezdu a jsou tedy vhodné jak pro začínající jezdce či rodiny s dětmi, tak i pro zkušené bikery, kteří ocení technicky náročný terén. Najdete zde Mlýnský trail s mírnými a bezpečnými zatáčkami, který je vhodný pro úplné začátečníky, Selský flow trail potěší mírně pokročilejší jezdce nebo Mamutí trail, který je výzvou pro zkušené bikery.
Zážitkové parky

Navštivte obří interaktivní atrakci pro děti v podobě 13 metrů vysokého Mamuta, která je dominantou Dolní Moravy a zároveň největším modelem mamuta na světě! Součástí parku je také Mamutíkův vodní park, lesní zážitkový park, lanáček s občerstvením, pískový svět nebo třeba dětský park Amálka či Mamutíkova louže, kde děti zažijí spoustu zábavy.


Lyžařský areál

Hlavním lyžařským centrem oblasti je obec Dolní Morava. Najdete zde dva hlavní lyžařské areály. Horský resort Dolní Morava nabízí osm sjezdovek, včetně černé, která patří k nejstrmějším na území ČR. V areálu jsou čtyři vleky, od dětského po nejdelší, který vás vyveze až pod vrchol vrchu Slamník a dvě čtyřsedačkové lanovky. Černá sjezdovka s převýšením 345 m zvaná Kamila má homologaci FIS. Pořádají se zde lyžařské závody a přebory a je určena pro nejzdatnější lyžaře. Večerní lyžování má určitě své kouzlo a můžete jej vyzkoušet na 550 m osvětlené sjezdovce a 2500 m dlouhé sáňkařské dráze.
Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma
Vytvořila společnost