PodbělkaPodbělka

Hora Podbělka se nachází v nadmořské výšce 1307 m. n m. v Podbělském hřbetu Králického Sněžníku. Vrchol Podbělky je krásným vyhlídkovým místem a prochází jim modře značená turistická trasa. Na vrcholu Podbělky se nachází základ lanovkového stožáru z roku 1937. 

 

Místa v okolí

 
(628m)
Chata Babuše leží na frekventované turistické trase, která vede přes vrcholy Podbělského hřbetu.
 
(1.8km)
Patzeltova jeskyně se nachází v krystalických vápencích masivu Králického Sněžníku, na jihozápadním svahu Podbělky. Jde o jednu ze dvou větších jeskyní na tomto svahu.
 
(1.8km)
Vítejte u piknikového zastavení U Divočáka. Využijte příjemného posezení a překrásných výhledů na tisícimetrové vrcholky pohoří Králického Sněžníku. Na infotabuli naleznete „ušatý QR kód“, který po naskenování telefonem rozmluví krásný příběh. Tak poslouchejte a vychutnávejte si vše, co vás právě obklopuje.
 
(1.8km)
Přístřešek najdeme na trase " Na vrchol Slamníku s vyhlídkou "
 
(2.1km)
Před horskou chatou Slaměnka, v místě, kde najdete útočiště po celý rok, naleznete také boxy na tříděný odpad s příběhem horského ducha Stamichmana.
 
(2.2km)
Pokladna se nachází hned vedle horní stanice lanové dráhy Sněžník.
 
(2.2km)
Nejdelší dráha v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Čeká vás adrenalinová jízda v délce 3 kilometry lesním terénem i na otevřených pláních.
 
(2.2km)
U výstupní stanice Sněžník vás čekají hory zážitků. Minutu chůze od výstupní stanice najdete Stezku v oblacích a restaurace.
 
(2.3km)
Po cestě z horní stanice lanové dráhy směrem ke Stezce v oblacích naleznete nejen naše stránky s občerstvením, ale také boxy na tříděný odpad a příběh horského ducha Stamichmana.


Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma