Památník Franze SchubertaPamátník Franze Schuberta

Vysoká patří jako místní část k obci Malá Morava a až do konce 2. světové války zde převažovalo německé obyvatelstvo. 
Největší památkou je kaple Nejsvětější Trojice, k jejíž stavbě dal roku 1782 podnět a příspěvek Carl Schubert, dědeček slavného rakouského hudebního skladatele Franze Schuberta, jehož otec se v obci Vysoká narodil a do odchodu do Vídně zde žil. V kapli je v současné době umístěno i muzeum Franze Schuberta a jeho rodu, jehož kořeny jsou v tomto krásném moravském kraji.
 

Místa v okolí

 
(4.6km)
Areál vznikl spojením dvou lyžařských středisek.
 
(5.1km)
Najdeme též pod názvem Stříbrná Twiggy. Rozhledna se nachází v rekreačním areálu Kraličák. Tato ocelovo-dřevěná konstrukce válcovitého tvaru je vysoká 31 metrů.
 
(5.7km)
Chata Babuše leží na frekventované turistické trase, která vede přes vrcholy Podbělského hřbetu.
 
(6.3km)
Vrchol podbělky leží na hranici Pardubického a Olomouckého kraje. 
 
(6.7km)
Před horskou chatou Slaměnka, v místě, kde najdete útočiště po celý rok, naleznete také boxy na tříděný odpad s příběhem horského ducha Stamichmana.
 
(6.8km)
Vítejte u piknikového zastavení U Vlka. Využijte příjemného posezení a na chvíli si odpočiňte. Na infotabuli naleznete „ušatý QR kód“, který po naskenování telefonem rozmluví krásný příběh. Tak poslouchejte a užívejte dnešního dne.
 
(6.8km)
V příjemném polostínu, u posezení s občerstvením a vstupu do Stamichmanovy štoly najdete také boxy na tříděný odpad s příběhem horského ducha Stamichmana.
 
(6.8km)
Pokladna se nachází hned vedle horní stanice lanové dráhy Sněžník.
 
(6.8km)
Nejdelší dráha v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Čeká vás adrenalinová jízda v délce 3 kilometry lesním terénem i na otevřených pláních.


Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma