Pokladna Mamutí horské dráhyPokladna Mamutí horské dráhy

Po vysednutí z lanovky nebo bobu na horní stanici lanové dráhy Sněžník budete pokračovat na pokladnu Mamutí horské dráhy, kde si zakoupíte jízdenku na jízdu dolů na Mamutí horské dráze. V případě vyšší návštěvnosti obdržíte také pořadový lístek. Čísla bobu startujících na dráze můžete sledovat na informačních panelech v okolí Mamutí horské dráhy. 

 

Místa v okolí

 
(20m)
Nejdelší dráha v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Čeká vás adrenalinová jízda v délce 3 kilometry lesním terénem i na otevřených pláních.
 
(37m)
U výstupní stanice Sněžník vás čekají hory zážitků. Minutu chůze od výstupní stanice najdete Stezku v oblacích a restaurace.
 
(78m)
Před horskou chatou Slaměnka, v místě, kde najdete útočiště po celý rok, naleznete také boxy na tříděný odpad s příběhem horského ducha Stamichmana.
 
(131m)
Po cestě z horní stanice lanové dráhy směrem ke Stezce v oblacích naleznete nejen naše stránky s občerstvením, ale také boxy na tříděný odpad a příběh horského ducha Stamichmana.
 
(325m)
Vítejte u piknikového zastavení U Vlka. Využijte příjemného posezení a na chvíli si odpočiňte. Na infotabuli naleznete „ušatý QR kód“, který po naskenování telefonem rozmluví krásný příběh. Tak poslouchejte a užívejte dnešního dne.
 
(327m)
V příjemném polostínu, u posezení s občerstvením a vstupu do Stamichmanovy štoly najdete také boxy na tříděný odpad s příběhem horského ducha Stamichmana.
 
(558m)
Vítejte u piknikového zastavení U Divočáka. Využijte příjemného posezení a překrásných výhledů na tisícimetrové vrcholky pohoří Králického Sněžníku. Na infotabuli naleznete „ušatý QR kód“, který po naskenování telefonem rozmluví krásný příběh. Tak poslouchejte a vychutnávejte si vše, co vás právě obklopuje.
 
(572m)
Přístřešek najdeme na trase " Na vrchol Slamníku s vyhlídkou "
 
(993m)
Nachází se v nadmořské výšce 959 m n.m.


Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma