RozhlednyV oblasti Králického Sněžníku na Vás čekají rozhledny různého stáří. Nejstarší rozhledna je na Suchém vrchu, postavená byla nadšeným turistickým klubem v roce 1932. Po roce 1989, po rozhlednovém boomu, se začalo uvažovat o výstavbách dalších rozhleden. K jejich stavbě přímo vybízejí okolní kopce a někdy samotná historie místa. V roce 2005 vyrostla na vrchu Val u Králík kovová otevřená konstrukce rozhledny. V roce 2007 byla vybudována na poutním místě u Červené Vody rozhledna s krytým vyhlídkovým patrem a schodištěm. Doplňuje ji amfiteátr, sloužící k pořádání bohoslužeb, jarmarků a koncertů pod širým nebem. Rozhledna Klepáč byla postavena na vrchu Klepý, na polské straně hranice v roce 2009. Je to dřevěná stavba a zatím nejvýše položená rozhledna v naší turistické oblasti.  

Za dobré viditelnosti dohlédnete až na jesenický Praděd nebo Orlické hory. Blízkost Polska vám nabídne neobvyklé pohledy do Kladské kotliny. Krásné výhledy také skýtá pohled od klášterního komplexu nad městem Králíky.Rozhledna na Suchém vrchu

Nejstarší rozhledna je na Suchém vrchu, postavená byla nadšeným turistickým klubem v roce 1932. Rozhled z třicetimetrové výšky na Šerlich, Králický Sněžník, Kladsko, Hrubý Jeseník s Pradědem a za dobrých podmínek i na Sněžku se nabízí z ochozu rozhledny. V těsné blízkosti rozhledny se nachází nově zrekonstruovaná Kramářova chata a pod ní obora se zvěří.


Rozhledna na vrchu Val

V roce 2005 vyrostla na vrchu Val u Králík kovová otevřená konstrukce rozhledny. Vychutnejte si rozhled z výšky 22 metrů na masiv Králického Sněžníku, poutní areál na Hoře Matky Boží, Bukovohorskou pahorkatinu se Suchým vrchem, přírodní park Jeřáb a panorama Jeseníků. Návštěva rozhledny je často spojována s výlety do poutního areálu na Hoře Matky Boží.
Rozhledna na Křížové hoře

Křížová hora je jedním z vrcholů Jeřábské vrchoviny. Její vrchol je výšce 735 m n. m. na východ od obce Červená Voda. V roce 2007 byla vybudována stavba rozhledny s krytým vyhlídkovým patrem a schodištěm. Koná se zde mnoho akcí a hudebních festivalů. Rozhledna nabízí výhled z výšky 25 metrů na okolí Červené Vody, Králicko a na masiv Králického Sněžníku.


Rozhledna na vrchu Klepý

V rámci projektu obcí Dolní Morava a Miedzylesie vznikla v roce 2009 na polské straně vrcholu Klepý (polsky Trójmorski Wierch, 1145 m n. m.) 24 m vysoká dřevěná vyhlídková a protipožární věž. Rozhledna je celoročně volně přístupná. Z vrcholu rozhledny se otevírá nezapomenutelný pohled na hřebeny české i polské části Sněžníku.
Rozhledna na Štvanici

Osvětlená 31 metrů vysoká věž na vrcholu kopce Štvanice v nadmořské výšce 866 m n. m. je zpřístupněna veřejnosti od r. 2008. Najdeme ji ve středu rekreačního areálu Kraličák mezi Hynčicemi pod Sušinou a Stříbrnicemi. Po zdolání 152 schodů se turistům naskytne nezapomenutelný výhled do okolí. V blízkosti rozhledny se nachází zastřešené odpočívadlo, které slouží nejen k odpočinku, ale ochrání i před nepříznivým počasím.


Dalimilova rozhledna

Výjimečná kamenná rozhledna se nachází na vrcholu Větrov v nadmořské výšce 918 m.n.m. Dalimilova rozhledna je věrnou replikou historické rozhledny Kaiser-Wilhelm-Turm stávající od roku 1899 do roku 1973 na vrcholu Sněžníku a která po dlouhých 74 let byla symbolem kraje Králického Sněžníku. Výška rozhledny je 33 metrů, po zdolání 168 schodů se turistům naskytne krásný výhled do okolní krajiny. 
Vyhlídka z radniční věže

Od června 2014 je otevřena krásná vyhlídka ve Starém městě pod Sněžníkem, která vznikla rekonstrukcí radniční věže. Radnice je pozdně renesanční budova s věží postavená v letech 1618-19 Adamem Hanckem za přispění Antonia da Thomy. Staré Město vzniklo na historické stezce vedoucí Kladským průsmykem do Slezska. Pomezní město bez hradeb vyžadovalo nutnou ostrahu, účel věže s ochozem byl tedy jednoznačně strážní. Obdivovat můžete náměstí, kostel sv. Anny, faru a hřeben Králického Sněžníku. Zpřístupněna je celoročně. Staré město je východiskem několika turistických tras.Králický Sněžník, z.ú. Velké náměstí 5, 561 69 Králíky

E-mail: info@kralickysneznik.net
www.kralickysneznik.net

3k platforma
Vytvořila společnost